İngiliz Vatandaşlığına Olan Başvurular Azalıyor mu?

2018-03-07 03:12:12

İngiltere vizesi prosedürlerinde olan kısıtlamalar İngiltere vatandaşlığına olan başvuruları da etkileyebiliyor.

Bilindiği gibi Ankara Antlaşması İngiltere vizesi ile 5 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı alınabiliyor. İngiltere vatandaşlığını almak göçmenler için artık daha önemli çünkü İngiltere vizesi kuralları gün geçtikçe katılaşıyor ve insanlar Birleşik Krallıktaki geleceklerini garanti altına almak istiyorlar.

Home Office (İngiliz İç İşleri Bakanlığı)’in verdiği bilgiye göre önceki yıllara göre daha az Türkiye ve KKTC vatandaşı İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapıyor. Türk vatandaşları İngiltere vatandaşlığına başvurmak için Ankara Anlaşması İngiltere vizesi ile 5 senede mümkün olabilse de, Home Office’ten alınan bilgiye göre 2014 yılında Türk vatandaşları arasında İngiliz vatandaşlığına başvuranların sayısında gözle görülür bir azalma var.

2013 yılında 4115 Türk vatandaşı İngiliz vatandaşlığına başvururken, 2014 yılında 1370 olarak açıklandı. Aynı zamanda Britanya’da “süresiz oturum” için başvuranların sayısında da azalma var. Bilindiği gibi Ankara Antlaşması İngiltere vizesi ile 4 yılın sonunda Süresiz Oturum İzni de alınabiliyor.  2013 yılında 2620 Türk vatandaşı süresiz oturuma başvururken, 2014 yılında bu rakam 1995’e düştü.

Home Office’in verdiği bilgiye göre Türk vatandaşlarının İngiliz vatandaşlığına başvurularının çoğunluğu başarılı sonuçlandı ancak buna rağmen önceki yıllara göre daha az Türkiye ve KKTC vatandaşı İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapıyor.

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

  • "İngiliz Vatandaşlığına Olan Başvurular Azalıyor mu?" sayfası 1 defa okundu
  •   «  İngiliz Vatandaşlığına Olan Başvurular Azalıyor mu? sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin