Hangi İşler Yapılabilir?

2018-03-07 03:10:30

İngiltere yasalarına göre özel eğitim ve sertifika almayı gerektiren Avukatlık, Doktorluk, Diş Hekimliği, Mali Müşavirlik gibi meslekler haricinde, serbest meslek sahibi olarak yapılabilecek tüm yasal işler için Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapılabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de yapacağınızı belirttiğiniz iş ile ilgili mesleki bilgi ve tecrübe anlamında yeterli olduğunuzu gösterebilmenizdir.

Bunun haricinde yapılacak işe dair herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Çalışma şekliniz tamamen kuracağınız işin niteliğine bağlıdır. Bir işyeri açabilir, devralabilir ya da ortak girebilirsiniz. Yine benzer şekilde işyeri açabilir, evden ya da seyyar olarak çalışabilirsiniz.

Dikkat edilmelidir ki; Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de bir başkasının yanında çalışamazsınız. Mutlaka ve mutlaka serbest meslek sahibi olarak kendi işinizi yapmanız gerekmektedir.

Bu bağlamda Marangozluktan Mimarlığa, TV Tamircisinden IT Uzmanına, Terzilikten Diyetisyenliğe, Oto Yıkamacıdan Organizatörlüğe kadar geniş bir skalada istediğiniz işi, kendi işinizin sahibi olarak yapabilirsiniz. (Ankara Anlaşması kapsamında Yapılabilecek İşler)

  • "Hangi İşler Yapılabilir?" sayfası 1 defa okundu
  •   «  Hangi İşler Yapılabilir? sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin