Ankara Anlaşması Hakkında

Ankara Anlaşması Vizesi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere'de kendi işlerini kurabilir ve İngiltere'de yaşamaya başlayabilirler. Ankara Anlaşması Vizesi ile serbest meslek sahibi olarak İngiltere'de 4 yıl kaldıktan sonra Süresiz Oturum İzni'ne ve toplamda 5 yılın sonunda İngiltere Vatandaşlığı'na başvuru hakkına sahip olabiliyorlar.

Yukarıda da bahsedildiği üzere Ankara Anlaşması Vizesi yalnızca İngiltere'de kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsamaktadır. Ankara Anlaşması kapsamında vize başvurusu yapabilmek için kişilerin 18 yaşından büyük olması yeterlidir. Eğitim seviyesi, İngilizce dil bilgisi veya maddi yeterlilik anlamında genel geçer bir alt sınır yoktur. Bunun yanı sıra kişilerin Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de kuracaklarını belirttikleri iş için gereken sermayeye, kâra geçene dek İngiltere'de hayatlarını idame ettirebilecekleri birikime ve işi yürütebilecek kadar İngilizce bilgisine sahip olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Burada bahsedilen sermaye ve dil şartları yapılacak işe göre değişkenlik göstereceğinden, her bir başvuru için özel olarak hesaplanmaktadır.

Yine başvuru sahibinin Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de yapacağını belirttiği işe dair gereken mesleki bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu gösterebilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda lise veya üniversite diploması şart değildir. Ankara Anlaşması Vizesi genel geçer bir eğitim seviyesi şartı aramaz. Bununla beraber Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de yapılacağı söylenen işe dair kişinin daha önceden aldığı mesleki eğitim sertifikaları, kurs bitirme belgeleri, ticaret veya meslek odası kayıt bilgileri, ustalık-kalfalık belgeleri, mezunsa meslek lisesi veya üniversite diplomaları kullanılabilir.

Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önemli olan bir diğer husus da işinizin gerçekçi ve yakın gelecekte sizin ve varsa aile bireylerinizin (eş ve 18 yaş altı çocuklar) geçimini sağlayacak miktarda kâr getirme potansiyeline sahip olmasıdır.

Ankara Anlaşması Vizesinin şartları genel olarak yukarıda bahsedildiği gibidir. Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

  • bu sayfayı ilk okuyan sizsiniz

  •   «  Ankara Anlaşması Hakkında sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin